Právě je 19. 04. 2024, 14:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zadní brzda - zaseklý pístek
PříspěvekNapsal: 19. 08. 2010, 19:25 
Offline

Registrován: 19. 08. 2010, 19:06
Příspěvky: 6
Čuss hele měl bych dotaz na zadní brzdu. Koupil jsem si nové destičky a zkoušel jsem je dát do zadní brzdy, ale nejde mi ten píst zasunout nahoru (ty dva "zubyy" vysunout :D) abych tam mohl dát tu vrchní destičku ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní brzda
PříspěvekNapsal: 28. 08. 2010, 18:54 
Offline

Registrován: 04. 06. 2009, 08:13
Příspěvky: 56
Tys sundal staré deštíčky a mačkals na brzdu?? :?: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní brzda
PříspěvekNapsal: 29. 08. 2010, 11:16 
Offline

Registrován: 19. 08. 2010, 19:06
Příspěvky: 6
Neeee to mi jednou udělal kámoš, ale už jsem si s tim poradil měl jsem zašvihaný a zrezlí ty písty, proto s tim nešlo moc hýbat :) ted už je to good


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní brzda
PříspěvekNapsal: 29. 08. 2010, 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26. 10. 2009, 15:28
Příspěvky: 635
Bydliště: Mariánské Lázně
Nechápu co si tím myslel, že píst nemůžeš vysunout nahoru? Každopádně při výměně nových destiček musíš nejprve sundat brzdič ze třmenu, vyndat destičky, potom doporučuji namazat pístek syntetickým olejem (wd 40, syntal) a vše vyčistit, pak vzít sikovky a přes dvě dřívka zatlačit pístek zpět do brzdiče, aby se ti tam ty nové destičky vešli. Dřívka tam jsou protože musíš tlačit pístek rovně a z druhé strany, aby sis nepoškrábal brzdič. Pokud nepůjde zatlačit pístek, což si myslím, že je tvůj problém, tak ho vyčisti a opakovaně namaž. Potom povol odvzdušňovák a zkus pístek zatlačit, a jestli ti fungovala brzda předtím, tak to musí jít. Pak jen vrať dobře plíšky a destičky do třmenu, namaž pohyblivé plochy třmenu a usaď brzdič. Potom to s citem dotahni a lehce mázni prachovky i z venku, zkus napumpovat zadní brzdu a kdyby se propadávala brzdová páka, tak to musíš ještě odvzdušnit. Jeslti ne, tak dolej kapalinu a můžeš drandiť! Čau a kdyby ti něco nešlo, dej vědět....

_________________
Yamaha DT, aneb hvězdné nebe nade mnou, seřízený motor pode mnou!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní brzda
PříspěvekNapsal: 29. 08. 2010, 15:43 
Offline

Registrován: 19. 08. 2010, 19:06
Příspěvky: 6
Diky mocc měl jsem zarezlý ty třmeny proto s tim nešlo moc hýbat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadní brzda - zaseklý pístek
PříspěvekNapsal: 26. 11. 2016, 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 11. 2016, 19:31
Příspěvky: 9
Prosim vas mam asi rovnaky problem. Z nicoho nic mi zacala hucat pravdepodobne zadna brzda ked motorku tlacim tak v isotm bude to hukne a potom aj slabo piska. Citit aj mensi odpor pri tlaceni zo zadneho kolesa. tak asi ten piestik. Nemate nejaky navod pre zaciatocnikov ako si s tym poradit?mozno dake fotky.Obrázekhttps://postimage.org/ ked sa chcem dostat ku piestiku odkrucaju sa iba tieto dva sroby a potom sa to sklopi?z tej brzdovej hadicky vytecie aj brzdovka?aby som bol na vsetko prirpaveny..je aj mozne ze to staci len odvzdusnit alebo ked motorku brzdi daoc v brzdici je to uz ten piestik, prosim o kazdu radu aj ako dat prec dosticky a naco si dat pozor atd. Nenasiel som nikde na nete opravu zadnyhc brzd a ich rozobratie preto sa obraciam na drakov z fora :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz