| Yamaha DT125 fórum http://forum.dt125.cz/ |
|
| USD http://forum.dt125.cz/viewtopic.php?f=12&t=197 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | martys [ 01. 04. 2009, 15:25 ] |
| Předmět příspěvku: | USD |
maras píše: Hehe DT na podvozku WR hee jaký to má výhody ty USD vidlice....určitě kladný ae jaký ? |
|
| Autor: | maras [ 01. 04. 2009, 15:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
Kubas píše: maras píše: Hehe DT na podvozku WR báby tomu stejně nerozumí....a dokud to není 4T bublák, tak to není ono Taky se snad letos dočkám 4T bublání |
|
| Autor: | Mak [ 02. 04. 2009, 07:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
martys píše: maras píše: Hehe DT na podvozku WR hee jaký to má výhody ty USD vidlice....určitě kladný ae jaký ? No jaký, to je blbá otázka Logicky budou líp chodit v horších podmínkách, mají větší odolnost, míň se kroutěj ve velké zátěži, většinou mají dost velký chody, a jsou o dost mohutnější tedkon.....atd. Nemelu blbosti? |
|
| Autor: | pepa [ 02. 04. 2009, 10:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
Mak píše: martys píše: maras píše: Hehe DT na podvozku WR hee jaký to má výhody ty USD vidlice....určitě kladný ae jaký ? No jaký, to je blbá otázka Logicky budou líp chodit v horších podmínkách, mají větší odolnost, míň se kroutěj ve velké zátěži, většinou mají dost velký chody, a jsou o dost mohutnější tedkon.....atd. Nemelu blbosti? nejdříve martys;neexistuje záporná výhoda-pak je to nevýhoda.(A zapomněl jsi "l" ve slově ale).Teď mak:"to je blbá otázka" a na konci "nemelu blbosti?".(Fakt dobrý).Co to je "horší podmínky?","větší odolnost?","menší kroucení ve velké zátěži(jaké?)?-ty jsi to měřil to kroucení?"Chlapi požívejte trošku hlavu,než sem budete psát.Jinak USD je podle mne "Up Side Down" neboli česky "horní stranou dolů";(taky to může být US Dollar);přeberte si to jak chcete,ale nezapomeňte na poměr odpružených a neodpružených hmot,tuhost pružiny,faktor poměrného útlumu(stlačení(bound) a roztažení(rebound)) atd.atd. |
|
| Autor: | Bobo [ 02. 04. 2009, 11:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
pepa: Něco takového to chtělo, všichni mluví o tom, jak jsou USD vidlice super, ale proč vlastně, to už moc lidí neví, protože to prostě přijmou jako hotovou věc. Já na tom jako největší výhodu vidím právě menší hmotnost neodpružených částí, dále (to už hádám) jsou tam asi nějaké konstrukční výhody. Mimochodem, můj známý má Jawu 350 a ta má vidlice upide down (a že je to fakt historická motorka), chlubil se, že Jawa byla mezi prvními (nebo byla úplně první?), kdo to použil. |
|
| Autor: | martys [ 02. 04. 2009, 11:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
to Pepa : heh ty si ňákej chytrej.. takže to "l" jak jsi říkal že jsem zapomněl tak toho jsem si vědom... a jinak děkuji za vysvětlení |
|
| Autor: | martys [ 02. 04. 2009, 12:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
Bobo píše: pepa: Něco takového to chtělo, všichni mluví o tom, jak jsou USD vidlice super, ale proč vlastně, to už moc lidí neví, protože to prostě přijmou jako hotovou věc. Já na tom jako největší výhodu vidím právě menší hmotnost neodpružených částí, dále (to už hádám) jsou tam asi nějaké konstrukční výhody. Mimochodem, můj známý má Jawu 350 a ta má vidlice upide down (a že je to fakt historická motorka), chlubil se, že Jawa byla mezi prvními (nebo byla úplně první?), kdo to použil. když se to tak veme tak má i dachl USD vidlice |
|
| Autor: | baty [ 02. 04. 2009, 15:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
jo fichtl ma usd viddlice ale dt je nema:Dostuda:D |
|
| Autor: | Vláďa [ 02. 04. 2009, 17:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
Srovnávat vidlici z fichtla s USD vidlicí - to myslíte vážně? Dvě trubky zasunuté do sebe vedené v silonových pouzdrech, tlumení žádné,... Spíš beru tvrzení, že "pařez" měl jako první centrální odpružení zadního kola (také jen odpružení - bez tlumiče). Yamaha a její "Cantilever" přišel mnohem později a bylo to skoro to samé. Přepákování se objevilo ještě déle. A ještě k USD vidlici - hlavní výhoda je odolnost proti ohybu a kroucení. Pokud vím, tak první ji měl Buell (1991). Jawu s USD neznám (zdaleka neznám všechno), nemohl bys ji, Bobo, vyfotit? |
|
| Autor: | martys [ 02. 04. 2009, 17:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vaše Motorky :) |
Vláďa píše: Srovnávat vidlici z fichtla s USD vidlicí - to myslíte vážně? Dvě trubky zasunuté do sebe vedené v silonových pouzdrech, tlumení žádné,... Spíš beru tvrzení, že "pařez" měl jako první centrální odpružení zadního kola (také jen odpružení - bez tlumiče). Yamaha a její "Cantilever" přišel mnohem později a bylo to skoro to samé. Přepákování se objevilo ještě déle. A ještě k USD vidlici - hlavní výhoda je odolnost proti ohybu a kroucení. Pokud vím, tak první ji měl Buell (1991). Jawu s USD neznám (zdaleka neznám všechno), nemohl bys ji, Bobo, vyfotit? Vláďo, nic proti tobě...nevim kolik ti je..ale odhaduju že asi víc než 28 |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|